دلایل راه اندازی استارت آپ در زمان دانشجویی

دلایل راه اندازی استارت آپ در زمان دانشجویی

دلایل راه اندازی استارت آپ در زمان دانشجویی

استارت آپ من در سال 1999 در حالیکه دانشجو بودم راه اندازی شد. جوانب مثبت و منفی زیادی وجود داشت، اما تجربه های بسیاری کسب کردم که به دیگر دانشجویان مشتاق به کارآفرینی هم توصیه میکنم تا زمانی که دانشجو هستند کسب و کار مد نظرشان را استارت بزنند.

1- ریسک پایین، فایده زیاد

چی برای از دست دادن داری؟ الان نسبت به زندگی آینده خود چیزی ندارید و بدترین سناریو این است که کاری که تا کنون انجام میداده اید را ادامه دهید. این بدان معنی نیست که شما فقط باید به راه اندازی استارت آپ فکر کنید. در این صورت دوران تحصیل شما طولانی خواهد شد و این خود عواقب بسیاری به همراه دارد. اگر در عرض 12ماه بتوانید استارت آپ خود را شکل دهید و سرمایه گذار پیدا کنید بهترین اتفاق است. پس بهتر است ایده های خود را هرچه سریعتر تست کنید. چون ممکن است ایده تان به شکست منجر شود بنابراین تا فرصت دارید ایده بعدی را بتوانید استارت بزنید.

2- منابع موجود در پردیس دانشگاه

دانشگاه ها بالاترین سرعت دسترسی به اینترنت و مشاوره رایگان از اساتید و دیگر منابع مورد نیاز برای ایده پروری را دارند. بنابراین شما بدون پرداخت هزینه ای از طریق تحصیل می توانید از منابع دانشگاهی استفاده کنید. منابعی که خارج از دانشگاه هزینه دارند.

3- آموزش در دنیای واقعی

در کلاس درس مطالب بیشماری را آموزش میبینید. استارت آپ پلی بین مفاهیم تدریس شده و کاربردی است. دانشجو کارآفرین جردن گونن، در دانشگاه واشنگتن، میگوید: هیچ راهی بهتر و سریع تر از دانشگاه برای رشد استارت آپ شما وجود ندارد. اگرچه در عمل راه اندازی استارت آپ 100برابر سخت تر از مباحث تئوری گفته شده است، ولی ارزش مفاهیم تدریس شده با هیچ چیز دیگه ای قابل مقایسه نیست.

4- مشتریان در دسترس

دانشجویان یک منبع ارزشمند برای آزمایش ایده های شما هستند. اگر آنها ایده های شما را نپسندند و از محصول و خدمت شما خرید نکنند به این معناست که سایر افراد هم نمی پسندند. اگر شما می توانید دانشجویان را متقاعد به خرید محصول یا خدمت خود بکنید نشانه خوبی است،یعنی ایده شما قابل اجراست. دانشجویان لینک های ارتباطی خوبی با بازار هستند. تبلیغات به طور ویروسی توسط آنها تکثیر می یابند. 5- مربیگری

وقتی دانشجو بودم میتوانستم به هرکسی دسترسی پیدا کنم. وقتی میخواستم با مدیر عامل شرکت مهمی مصاحبه کنم، خودم را دانشجو دانشگاه واشنگتن معرفی میکردم و آنها به راحتی قرار ملاقات ترتیب می دادند. این گونه افراد (مربیان کارآفرینی) تمایلی به وقت گذاشتن برای افراد معمولی ندارند ولی اگر بدانند شما دانشجو کارآفرین و با انگیزه ای هستید علاقه مند میشوند تجربیات خود را در اختیار شما قرار دهند.

6- سرمایه گذاران

درست است که دانشجویان تجربه کمی دارند اما سرمایه گذاران معتقدند کارآفرینان موفق فردا، امروز در دانشگاه ها هستند و مایلند شما را جذب خودشان کنند.

7- مرکز حرفه ای ها

حتی اگر شما در دانشگاه استارت آپ خود را راه اندازی کنید و شکست بخورید باز هم رزومه عالی برای شما محسوب میشود. راه اندازی استارت آپ نشان می دهد که شما فعال و خلاق هستید. تجربه راه اندازی استارت آپ شما را در مسیر کارآفرین شدن قرار میدهد. حتی اگر برای چندبار شکست بخورید اما تجربه کاری که خود دوست داشته اید را به دست آورده اید (نه تجربه کار کارمندی در شرکت دیگران) .

آیا نکته منفی برای شروع استارت آپ در دانشگاه وجود دارد؟ قطعا! ممکن است هزینه و انرژی خود را بیهوده خرج کنید اما همین هم نوعی سرمایه گذاری محسوب میشود و باعث میشود تجربه لذت بخشی از دوران دانشجویی خود داشته باشید که تا همیشه از بابت آن شکرگزار باشید.

منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/273689

لطفا این متن کارآفرینی را با دوستانتون اشتراک بگذارید