12 دلیل برای پیوستن به شتابدهنده ها

12 دلیل برای پیوستن به شتابدهنده ها

12 دلیل برای پیوستن به شتابدهنده ها

شما استارت آپ دارید و در مرحله ای قرار دارید که به راهنمایی، مشاوره و کمک مالی احتیاج دارید. در این زمان است که باید شتابدهنده های اطراف خود را بررسی کنید. اگر هنوز در مورد رفتن به این مسیر تردید دارید در اینجا 12 دلیل برای پیوستن به شتابدهنده بیان شده است:

1- پشتیبانی جامع

تنهایی راه انداختن استارت آپ می تواند برای شما چالش برانگیز باشد. این جایی است که شتابدهنده میتواند به شما کمک کند. هنگامی که در شتابدهنده فعالیت میکنید از حمایت مربیان برخوردارید. علاوه بر پشتیبانی عاطفی میتوانند تجربه و دانش مورد نیازتان را هم فراهم کنند. به علاوه شما از حمایت سایر بنیان گذاران شتابدهنده هم بهره مند میشوید.

2- فهرست کامل وظایف و فعالیت ها

در حالیکه برنامه شتابدهنده ها ممکن است کوتاه مدت باشد، اما در همین مدت فعالیت های مناسب استارت آپ شما تدوین میشود. اگرچه برنامه های شتابدهنده متفاوت هستند اما به طور کلی یک برنامه معمولی شامل جلسات با مربیان، جلسات بازخورد، ارائه نسخه آزمایشی، شبکه ها و فعالیت های اجتماعی و ... می باشد. اطلاعات زیادی هنگام جمع آوری اطلاعات از این رویدادها به دست می آید که به طور هم افزایی به راه اندازی استارت آپ شما کمک میکند.

3- دسترسی به سرمایه گذار

در حالیکه شتابدهنده ها تمایل زیادی به سرمایه گذاری مستقیم ندارند ولی آنچه که انجام میدهند شما را به سرمایه گذاران متصل میکنند. در جلسات سخنرانی شتاب دهنده ها، سرمایه گذاران نیز دعوت میشوند. هر زمان که با سرمایه گذاران ملاقات میکنید میتواند فرصت مناسب برای عقد قراردادهای مالی باشد. به ویژه هنگامی که سرمایه گذاران متوجه همکاری شما با شتابدهنده ها میشوند شانس دریافت کمک های مالی چند برابر میشود.

4- دانش تسریع شده

برنامه شتاب دهنده اطلاعات زیادی را از سالها تجربه و مهارت هایی که هر مدرس یا مربی شتابدهنده دارا می باشد، ارائه میدهند. این حجم از اطلاعات به شما این امکان را میدهد تا سرعت راه اندازی استارت آپ خود را افزایش دهید. بدین گونه که با اطلاعات به دست آمده از شتاب دهنده روش های کاری و محاسبات برای راه اندازی را تسریع میبخشد. واضح است که این می تواند شانس موفقیت شما را بهبود بخشد.

5- دروازه ای رو به مشتریان

شتابدهنده ها در حال حاضر از اعضای خود به عنوان مخاطبان هدف استارت آپ شما استفاده میکنند تا بتوانند درباره آنچه که تولید میکنید بازخورد دریافت کنند. این امر میتواند هشداری زود هنگام برای استارت آپ شما باشد. تبلیغات شفاهی که توسط مخاطبان انجام میشود نیز در راه اندازی استارت آپ به شما کمک میکند. چشم اندازی هایی که در طول روزهای آزمایشی یا کانال های ارتباطی شتابدهنده به دست می آید، میتواند یک پایگاه داده مهم و یا سکوی پرش به سمت رسمی شدن نام تجاری شما باشد.

6- توسعه مهارت ها

برنامه های شتابدهنده بر آموزش مهارت های لازم در تجارت مانند خرید و فروش، ارتباطات، مالی و حتی مهارت های تکنیکی برقرار است.

به عنوان شتاب دهنده Ameren که تحت نظر دانشگاه میسوری فعالیت میکند، مهارت های کاربردی را در جهت آماده سازی استارت آپ ها در برنامه خود تدارک دیده است. مهارت هایی که نه تنها مورد نیاز استارت آپ های نوپا هست بلکه شرکت های بزرگ نیز گاها به آنها نیاز پیدا میکنند.

7- مدیریت ریسک

خطر شکست در ذهن هر بنیان گذار استارت آپی وجود دارد و احساس میکنند که تمامی موانع پیش رو آنها قرار دارد. آنها فکر میکنند وارد هر بازاری که شوند محصولی که میفروشند، خدمتی که ارائه میدهند، در خطر هستند. طبق نظر رحان یار خان مدیر عامل Orios venture partners، برای راه اندازی استارت آپ موفق توابع مختلفی مانند توسعه محصول، قیمت گذاری، تکنولوژی، خدمت به مشتری، بازاریابی مالی و مدیریت منابع انسانی باید به گونه ای هماهنگ اجرا شوند تا بر سرمایه گذار تاثیر داشته باشند. یک شتابدهنده میتواند ریسک ها را شناسایی و شما را در بهینه سازی آنها یاری دهد.

8- تهیه تصویر واضح تر و چشم انداز طولانی تر

به عنوان یک بنیان گذار به ویژه برای تجربه اول، غیرممکن است بتوانید آینده یک ساله خود را ترسیم کنید. با این حال دستیابی به چشم انداز استارت آپ ضروری است. شتاب دهنده ها خارج از میدان ایستاده اند و به شما دید میدهند.

مربیان در برنامه های شتابدهنده میتوانند پیچیدگی های مسیر را ببینند و شما را در مسیر درست هدایت کنند. آنها سوالاتی را مطرح میکنند تا شما را وادار کنند به تصویر بزرگتر فکر کنید. همچنین مربیان هستند که ابزارها و تکنیک های رسیدن به مقصد را به شما آموزش میدهند.

9- سکوی پرش

شتابدهنده در شروع کار استارت آپ میتواند در تمام مراحل رشد آن کمک کند. شما به عنوان صاحب استارت آپ ممکن است در ابتدای راه یا در مراحل رشد با مشکل مواجه شوی، مربی شتابدهنده میتواند شما را به سطح بعدی سوق دهد به روشی که خودتان هم متوجه نشوید.

10- یک شتابدهنده برای همه

شتابدهنده یک مدل یا فرمت مشخصی ارائه نمیدهند. رشد در شتابدهنده ها به معنی مرحله ای است که می خواهید برسید در نتیجه شتاب دهنده ها محیطی را فراهم میکنند که به شما کمک میکند به آنچه میخواهید برسید.

11-انگیزه و روحیه

محیط جمعی و مشارکتی که در شتابدهنده ها یافت میشود شما را به حرکت وا میدارد، تعامل با سایر بنیان گذاران یک نیروی انگیزشی قوی در شما به وجود می آورد و به شما یادآور میشود که امکان برطرف کردن تهدید ها با همکاری یکدیگر میسر است.

12- پشتیبانی طولانی مدت پس از پایان برنامه

قراردادهای کوتاه مدت شتاب دهنده به این معنا نیست که بعد از اتمام قرارداد پشتیبانی نمیکنند، روابط بلندمدت در شتاب دهنده ها توسعه یافته اند. به علاوه شبکه فارغ التحصیلان همواره در دسترس هستند تا بتوانند در مورد استعدادها، سرمایه گذاران یا بازخوردهای خود تحقیق کنید.

منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/308764

لطفا این متن کارآفرینی را با دوستانتون اشتراک بگذارید