5 روش برای پوشش رسانه ای استارت آپ خود

5 روش برای پوشش رسانه ای استارت آپ خود

5 روش برای پوشش رسانه ای استارت آپ خود

به عنوان یک استارت آپ، یکی از بزرگترین موانعی که با آن مواجه میشوید، ایجاد اعتبار اولیه است. بدون داشتن مشتری، نام تجاری معروف و در آمد پایین سرمایه گذاری و تقویت برند کار دشواری است. برای حل این مشکل باید به بازارهای جایگزین و تکنیک های ارزان قیمت و سریع رجوع شود. یکی از این روشها، پوشش رسانه ای استارت آپ است. انجام آن از گفتن آن آسان تر است.

فواید پوشش رسانه ای

انتشار نام استارت آپ در مقالات، اخبار، نشریات و ... مزیت بزرگی محسوب میشود.

- شناساندن برند

اولا شما میتوانید نام تجاری خود را در طیف گسترده ای از افراد معرفی کنید. ثانیا در صورت تداوم پوشش رسانه ای ممکن است به عنوان رهبر صنعت خود شناخته شوید.

- دسترسی کاربران

تنها کلیک بر روی اسم شما در صفحات مجازی منجر میشود که افراد بیشتری به وب سایت شما مراجعه کنند که این امر موجب موفقیت استراتژی شما میشود.

- سرمایه گذاران و علاقه مندان

در مراحل اولیه، شما با در اختیار داشتن فضای مجازی و رسانه ها، میتوانید شرکاء، فروشندگان و سرمایه گذاران متعددی را برای استارت آپ خود جذب کنید. بدون اینکه هزینه ای پرداخت کنید.

- استعدادیابی و استخدام

یکی از عوامل موفقیت استارت آپ ها داشتن تیم مناسب و کارا است. با قرار گرفتن در معرض رسانه ها افراد بیشتر و بهتری جذب کسب و کارتان خواهند شد.

چگونه در معرض رسانه ها قرار بگیرید:

از این تاکتیک ها استفاده کنید تا رسانه برای شروع استارت آپ تان به شما کمک کند.

1- اخبار استارت آپ خود را منتشر کنید.

این سریع ترین راه برای قرار گرفتن در معرض رسانه ها است. اولین راه حل (و بزرگترین چالش) یافتن رویداد مناسب برای راه اندازی استارت آپ تان است. با داشتن پلتفرم مشخص میتوانید در یک زمان اخبار خود را در هزاران مطبوعات قرار دهید. اگر بتوانید از طریق مطبوعات خود را معرفی کنید، برند شما در فضای مجازی هم دارای اعتبار میگردد.

2- از خبرنگاران جدا نشوید.

به طور خلاصه شما میتوانید با روزنامه نگاران و خبرنگاران همکاری کنید و داستان استارت آپ خود را بیان کنید. در این صورت باید به دنبال فردی باشید که با شما مصاحبه کند و شرکت شما را به طور غیر مستقیم تبلیغ نماید.

قسمت سخت کار پیدا کردن روزنامه نگار و یا خبرنگار است. با تحقیق در مورد برخی نشریات مهم صنعت خود می توانید فرد مناسب را پیدا کنید. از طرفی باید به خاطر داشته باشید که همه اطلاعات استارت آپ خود را در اختیارش قرار ندهید.

3- شایعه پراکنی

این یک حرکت ریسکی است. اما می تواند در توسعه برند تجاری کمک کند. چند روش برای انتشار شایعه استارت آپ شما وجود دارد. اما همه آنها یک هدف مشترک دارند: استفاده از شایعه برای افزایش سود. به عنوان مثال می توانید در مورد توانایی خود نسبت رقیب بزرگ خود شایعه پراکنی کنید و برنده رقابت شوید. این نوع حرکت گاهی موجب برجسته شدن شما در صنعت میشود.

4- شرکت در رویدادهای محلی

به رویدادهای محلی که توجه رسانه ها را جذب میکنند توجه داشته باشید و با آنها مشارکت کنید. به عنوان مثال، ممکن است به عنوان یک سخنران برای یک رویداد ثبتنام کنید و یا کارکنان خود را برای مشارکت در اجرای این گونه مراسم ها داوطلب کنید. اگر میخواهید از این فرصت استفاده کنید تیم خود را با رنگ و تم مشخص در رویدادهای محلی شرکت دهید و با رسانه های حاضر در آنجا مصاحبه کنید تا شناخته شوید. حتی میتوانید رویدادها و جشنواره های محلی را به منظور معرفی خود میزبانی کنید.

5- در کمپین بازاریابی محتوا در رسانه های اجتماعی قرار بگیرید

بسیاری از روزنامه نگاران و خبرنگاران، رسانه های اجتماعی را منبع اصلی الهام بخش میدانند. بنابراین اگر بتوانید در آنجا ایستادگی کنید احتمال بیشتری پیدا خواهید کرد که در بعضی موارد برجسته شوید. محتوا خود را به صورت منظم به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود با هدف تاثیر گذاشتن بر صنعت و ایجاد وفاداری مشتریان منتشر کنید. همیشه در نظر داشته باشید محتوایی که منتشر میکنید بیشترین بازدید را خواهد خواهد داشت.

با استفاده از این استراتژی ها باید بتوانید استارت آپ خود را در رسانه ها برجسته کنید. حتی اگر تا قبل از آن ناشناخته بودید. همان طور که معروف تر و محبوب تر میشوید میتوانید راه خود را در نشریات پیشرفته باز کنید. با وجود محدودیت ها برند خود را گسترش دهید و به مراحل بالاتر برسید.

منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/274887

لطفا این متن کارآفرینی را با دوستانتون اشتراک بگذارید