دانشگاه مهندسی و فناوری (UET) و دانشگاه علوم پزشکی (UHS) تصمیم گرفتند یک راهکار مشترک برای ترتیب دادن تست های ورودی آنلاین در موسسات پزشکی پاکستان در سراسر پنجاب در میان بیماری همه گیر کروناویروس تهیه کنند.

این تصمیم در نشستی مشترک بین رئیسUET ، پروفسور سید منصور سرور و رئیس UHS ، پرفسور جاوید اکرم گرفته شد.

مسئول امور ثبت نام دانشگاه مهندسی و فناوری، دکتر اسد ظاهر، مسول کنترل امتحانات دکتر ثاقب محمود به همراه کارمندان ارشد و اساتید نیز در این جلسه حضور داشتند.

پروفسور سرور فاش کرد که UET امتحان ورود آنلاین ECAT را برای پذیرش در امسال با همکاری دانشگاه مجازی ترتیب داده است.

برگزاری آزمون آنلاین دانشگاه مهندسی و فناوری (UET) و دانشگاه علوم پزشکی  (UHS) در آزمایشگاه های مجهز رایانه ای

بین 3 تا 6 آگوست، حدود 33000 متقاضی پذیرش، آزمون آنلاین را در آزمایشگاه های رایانه در شیفت های مختلف انجام می دهند.

پروفسور سرور همچنین افزود کاندیداها می توانند برای آمادگی قبل از آزمون، برای امتحانات مارک در اواخر ماه جولای در محل های مذکور شرکت کنند.

رئیس  UET همچنین تاکید کرد SOP های مربوط به فاصله گذازی اجتماعی در هنگام ورود به آزمون ECAT به شدت رعایت می شوند. فقط دانش آموزان و کارمندان پس از بررسی علائم مروبط به کروناویروس اجازه ورود به مراکز آزمون را خواهند داشت.

همچنین رئیس دانشگاه مهندسی و فناوری اظهار داشت که موسسات پزشکی در نظر دارند با توجه به وضعیت کرونا ویروس، شرط قبولی در  امتحان MDCAT را برای امکان پذیرش امسال اعلام کنند.

پروفسور اکرم گفت که پیش بینی می شد حدود 80،000 نامزد امسال امتحان MDCAT را انجام دهند. وی از مسئول کنترل امتحانات UHS خواست تا طرحی را با UET تدوین کند تا برگزاری MDCAT در سپتامبر امکان پذیر باشد.

Written by author

Leave a comment