گزارش سومین جشنواره بین المللی کارآفرین شو 2018 اسلام آباد پاکستان

رویداد Entrepreneurs Show 2018 در دانشگاه COMSATS اسلام آباد پاکستان در تاریخ 10 اکتبر 2018 برگزار شد. در رویداد Entrepreneurs Show 2018، تعدادی از دانشجویان به ارائه ایده های فن آفرینی و طرح های کسب و کار خود پرداختند. این رویداد بخشی از شبکه بین المللی “کارآفرین شو” می باشد که با هدف گسترش فن آفرینی در کشورهای اکو و خصوصا در ایران، پاکستان و ترکیه سازماندهی شده است. این رویداد Entrepreneurs Show 2018 توسط موسسه کارآفرینی کد پاکستان  CODE International با همکاری مرکز کسب و کار استارتاپ دانشجویی (SSBC) دانشگاه COMSATS اسلام آباد برگزار گردید. تبلیغات گسترده ای در رسانه های پاکستانی، سایت دانشگاه کامست و داخل پردیس دانشگاه کامست اسلام آباد شکل گرفته بود.

سومین جشنواره کارآفرین شو

 فراخوان جهت ثبت ایده برای صاحبان ایده های فن آفرینی در محیط مجازی و در سطح دانشگاه های پاکستان صورت گرفت. نتیجه این فراخوان ثبت 96 ایده در حوزه های مختلف بود. از این تعداد 20 ایده منتخب و در روز رویداد ارائه شدند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

صاحبان ایده های منتخب موضوعات ایده های منتخب
Abdul Muqeet Khan Visumify
Ijaz ul rehman najeeb Geosocio
Muhammad Arslan Careers and Goals
Salsabeel Kiani ,Shaina Laraib , Naufal Mansoor Intelligent Memory System
Faheem Shahzad The Team
Rida Azhar Time Zone Social Media App
Raja Muhammad Ali Door2Door
Nisar Ahmed Healz
Abdul Hadi Canvas
Muhammad Waqas Arshad Protection Against Sex Harassment
Iqra Shahid Ease Creators
Rubeena Omar Pak Karubaar
Muhammad Samad Tutorzap
Rohan Manzoor Gtnews: The News Drive Thru
Muhammad Asad Haider AI security cloud platform
Shaf Ali IOT Cloudware
Ahsan Ameen & Mudassar Ahmed Compu Electronica

 

 

صبح ساعت 8:00 کمیته های اجرایی پزیرش و استقبال مهمان های ویژه آماده به پزیرش مهمان ها بودن و تا 9:30 همه مهمان ها و شرکت کنندگان در سالن

کنفرانس حضور داشتن.

سومین جشنواره کارآفرین شو

در آغاز رویداد پس از تلاوت قرآن و سرود ملی پاکستان، رویداد Entrepreneurs Show 2018 با سخنرانی محمدرضا خان معاون پژوهش، نوآوری و تجاری سازی دانشگاه  COMSATS افتتاح شد. آقای محمدرضا خان، نقش کارآفرینی مبتنی بر تکنولوژی را  در رشد اقتصادی برجسته نمود. او از دانشجویان جوان و جوانان خواست تا با ایده های نوآورانه پیش بروند و نقش کارآمد خود را در رشد اقتصاد پاکستان ایفا کنند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

سومین جشنواره کارآفرین شو

پرفسور منظور حسین سامرو، ریاست بنیاد علم سازمان همکاری‌های اقتصاد (ECO Science Foundation) ، سخنگوی کلیدی دیگر افتتاحیه این رویداد بود. پرفسور منظور حسین سامرو، از دانشجویان جوان خواست تا فناوری را به کسب و کار های نوآورانه تبدیل کنند و به عنوان موسسین کسب و کار و نه جویندگان کار باشند. پرفسور منظور حسین سامرو بر ضرورت نیاز به نیروی کار تحصیل کرده و ماهر برای ایجاد کسب و کار نوآورانه در منطقه ECO تاکید کرد. او افزود که فن آفرینان جوان برای ایجاد کسب و کارهای جدید، ایجاد شغل و کمک به اهداف مانند توسعه پایدار و رشد انسانی نقش مهمی ایفا می­نمایند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

دکتر محمد عرفان مقصود رئیس موسسه بین المللی CODE  و دبیرکل شبکه بین المللی کارآفرین شو، در سخنرانی خود به آغاز مسیر شبکه کارآفرین شو از مشهد، ایران و ادامه در کشورهای اکو پرداخت. او یکی از اهداف برگزاری این رویداد را ارائه یک پلت فرم و ترویج روحیه کارآفرینی در میان دانشجویان جوان دانست. دکتر عرفان در ارائه خود، نقش برندینگ در توسعه کسب و کارهای جوان را برجسته نمود و از استارتاپ های جدید و نوظهور خواست تا برای بازاریابی موثر و ارتقای ایده های کسب و کار خود از آن استفاده کنند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

سخنرانی آقای رضا خلیل کارشناس علمی ECOSF با موضوع نقش پارک های علم، فناوری و نوآوری (STI) در ارتقاء کارآفرینی مبتنی بر فناوری (Technopreneurship) در منطقه اکو از دیگر سخنرانی های افتتاحیه رویداد Entrepreneurs’ Show 2018 بود. رضا خلیل تأکید کرد که اکو به عنوان یک منطقه نویدبخش و فضای ایده آل برای ارتقاء فن آفرینی است. وی افزود که ایران و ترکیه از طریق ظرفیت و مهارت های پارک های علم و فناوری خود می توانند به توسعه این پارک ها و کمک به سایر کشورهای عضو اکو موثر باشند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

آقای ناصر اعجاز مدیرعامل شرکت Aluminist دبی به عنوان سرمایه گذار رویداد، به ایراد یک سخنرانی انگیزشی ویژه کارآفرینان جوان پرداخت و از دانشجویان خواست هرگز از ایده های خود دست نکشند و با ارائه آن در هر جا و هر زمان اعتماد به نفس خود را بالا برند.

دکتر زرین فاطمه رضوی ریاست مرکز تجاری سازی و نوآوری دانشگاه سیالکوت، منیره بهرامی، مدیرعامل Knowcancer ایران نیز به عنوان کارآفرینان دانشگاهی در مراسم افتتاحیه سخنرانی کردند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

بخش اول رویداد Entrepreneurs’ Show 2018 با سخنرانی آقای زمانی، نماینده سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد، به عنوان مهمان افتخاری برنامه پایان یافت. آقای زمانی به دانشگاه COMSATS و موسسه بین المللی CODE برای سازماندهی این رویداد مهم تبریک گفت. او بر ضرورت انتقال مهارت های عملی و تکنیک های کسب و کار به دانشجویان جوان تأکید کرد. آقای زمانی گفت که ایران و پاکستان دارای توان بالقوه عظیم هستند و باید رویدادهایی مانند این را تشویق کرد تا همکاری میان دو کشور همسایه را تقویت کند. او افزود که جوانان بزرگترین دارایی ما هستند و ما باید فرصت های مناسب آنها را فراهم کنیم تا بتوانند به اقتصاد این منطقه کمک کنند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

در بخش دوم رویداد Entrepreneurs Show 2018، پس از پذیرایی میان وعده، 24 ایده منتخب، به ارائه 3 دقیقه ای ایده خود و رقابت با یکدیگر پرداختند. در پایان هر ارائه، ایده پردازان موظف به پاسخگویی به سوالات داوران در مدت زمان 2 دقیقه بودند. بدین ترتیب در مدت 2 ساعت، دانشجویان صاحب ایده به صورت گروه های دو تا سه نفره، با شور و حرارت به توضیح ایده خود و نحوه تجاری سازی آن پرداختند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

پس از رقابت فشرده 24 تیم ایده پرداز و جلسه تصمیم گیری نهایی کمیته داروی، سه ایده DoortoDoor، Intelligent Memory System و IoTCloudware برای کسب عنوان ایده برتر به رقابت مجدد با یکدیگر پرداختند.

سومین جشنواره کارآفرین شو

در پایان، ایده IoTCloudware وDoor2Door  به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند و از ایده Intelligent Memory System به عنوان ایده برتر رویداد تقدیر ویژه به عمل آمد.

سومین جشنواره کارآفرین شو

بدین ترتیب شبکه کارآفرین شو که از شهر مقدس مشهد آغاز گردید، در راستای اهداف خود که همان ترویج کارآفرینی در کشورهای اکو و جهان اسلام است این بار به فعالیت در کشور پاکستان پرداخت. بی شک این هنوز آغاز فعالیت شبکه کارآفرین شو در کشورهای منطقه است. این شبکه برنامه ریزی برگزاری رویداد آتی کارآفرینی را در ترکیه نیز انجام داده است.

سومین جشنواره کارآفرین شو

رویداد کارآفرین شو – ترکیه 2019 روز 4 اردیبهشت 1398، در دانشگاه سلجوق، شهر قونیه کشور ترکیه که بزرگترین دانشگاه ترکیه از لحاظ تعداد دانشجویان (110000) میباشد، برگزار میشود و منتظر شما در رویداد کارآفرین شو ترکیه 2019 هستیم.

سومین جشنواره کارآفرین شو

www.entrepreneurs.show