آموزش کارآفرینی به کودکان

“کودکانی که در مورد ارزش پول آموزش کارآفرینی دیده بودند اخلاق کاری بهتری داشته اند.” Guest Writer

اگر شما کارآفرین هستید و فرزند کوچک دارید به راحتی میتوانید زمان و انرژی کافی و متعادل برای کسب و خانوادتان داشته باشید. با این وجود لازم نیست اصطکاک زیادی بین کار و زندگی شخصی ایجاد شود. در واقع فرزندان شما میتوانند به شدت از مزایای کارآفرین بودن شما بهره مند شوند.

چند ثانیه تصور کنید که از کودکی به سمت کارآفرین شدن قدم برداشته اید. چقدر شکل زندگی شما تغییر می کرد؟ ارزش های فوق العاده ای در درگیر شدن شما با فعالیت های کارآفرینانه در طول سال های عمر شما به وجود می آمد. بنابراین منطقی است فرزندان خود را از سنین پایین به سمت کارآفرین شدن هدایت کنید. در اینجا چند مزیت بالقوه آموزش کارآفرین شدن به کودکان مطرح شده است.

اخلاق کاری بهتر

تعجب نکنید که بچه های کوچک وقتی از کودکی در معرض کارآفرینی قرار میگیرند اخلاق کاری بهتری را به دست خواهند آورد. این به دو دلیل اتفاق می افتد: اولا آنها از ابتدا عملیات تجاری خود را تجربه میکنند و ارزش کار سخت را میفهمند. دوما کودکانی که در معرض کارآفرینی قرار میگیرند اخلاق کاری مثبت را فرا میگیرند و انجام کار سخت را عادی میدانند. چیزی که در فرهنگ امروزه دیده نمیشود.

قدردان پول

یکی از بزرگترین مزایای تدریس کارآفرینی به فرزندان این است که احترام بیشتر به پول را می آموزند. بعضی از کودکان ممکن است حرف شما را باور کرده باشند که پول از درخت می روید ولی کودکانی که در معرض فعالیت های تجاری هستند ارزش پول را بهتر میدانند.

فیونا پارسونز یکی از کارشناسان بازاریابی که از سنین نوجوانی در معرض محیط کارآفرینی حضور داشته است، میگوید: آنچه که به من بیشتر کمک کرد توانایی پس انداز کردن از 10 سالگی بود. چیزی که من در آن زمان فهمیدم این بود که اگر شما چیزی را میخواهید باید برای به دست آوردنش مشغول شوید و چگونگی انجام آن را برای خودتان بنویسید. من هرگز انتظار نداشتم که والدینم بیش از اصول اولیه به من چیزی ارائه بدهند. واقعا یادگیری اعتماد به نفس، اعتماد به خلاقیت و شجاعت شما یک هدیه عالی است.

تفکر خلاق

شروع و توسعه کسب و کار آسان نیست. مشکلات ناخواسته به وجود می آیند و شما باید آنها را اصلاح کنید و شرکت را به سمت درست هدایت کنید. به جای مخفی کردن چالش ها از فرزندان خود شما باید آنها را به طور مستقیم در رابطه با اتفاقات قرار دهید. نه تنها نظرات آنها کمک کننده است بلکه خلاقیت آنها نیز رشد پیدا میکند.

بهبود مهارتهای اجتماعی

بعضی از بچه ها تمایل به انزوا دارند ولی اغلب آنها مایلند در مواجهه با تعامل با بزرگسالان با افرادی که با آنها آشنا نیستند خجالت خود را از بین ببرند. زیبایی کار در کسب و کار و کارهای کوچک این است که شما را مجبور هستید روزانه با افراد متعددی ارتباط برقرار کنید. همین امر به طور قابل توجهی مهارتهای کودک را تقویت میکند و در آخر او را به یک تاجر ماهر تبدیل میکند.

هدف گذاری بهتر

ارزش هدفگذاری و دستیابی به اهداف چیزی نیست که به راحتی بسیاری از کودکان فرابگیرند. کودکان در مسیر دستیابی به اهداف خود هنگامی که بین هیجان و لذت رسیدن به اهداف گیر میکنند هدف اصلی خود را فراموش می کنند. خوشبختانه تحقیقات نشان میدهد که مکالمه و تعامل منظم والدین و فرزندان به طور خاص در شکل دادن هویت و مهارتهای کودکان کمک کننده است.

در نتیجه آنها بهتر میتوانند ارتباط بین رفتارهای فعلی و اهداف آینده خود را برقرار سازند. در نتیجه تا جایی که میتوانید وقت خود را با فرزندان در یک محیط کارآفرینی صرف کنید. (جایی که اهداف واضح و برنامه ها مدام در حال توسعه و پیگیری هستند.) تا بتوانید آنها را با هدف گذاری و مسیر رسیدن به اهداف آشنا کنید.

فرزندان خود را درگیر کنید چالشی که بسیاری از کارآفرینان با آن مواجه هستند، یافتن راه های مناسب برای جذب فرزندانشان است. به نظر می رسد کودکان، بسیاری از وظایف پیچیده و سازنده را انجام نمیدهند، اما فقط می توانند در نزدیکی شما احساس راحتی کنند و احساس کنند که درگیر آن هستند.

همانطور که آنها بزرگتر میشوند، می توانید به آنها بیشتر مسئولیت دهید و حتی برای استارت کسب و کارشان آماده شان کنید. با این وجود، شما به برخی برنامه های جامع نیاز ندارید. بهترین آموزش و پرورش که می توانید به فرزندان خود دهید این است که آنها را به وظایفی که روزانه انجام میدهید، آگاه کنید. این کار آنها را با مهارت های زندگی آشنا می کند که همسالانشان به آن نرسیده اند.

منبع

https://www.entrepreneur.com/article/292631

Written by admin

Leave a comment