به گزارش از پاکستان ایینفو، دانشگاه های پاکستان الگو های آموزشی فعلی را با ایجاد یک دوره آموزش نوآورانه که شامل ” کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی ” در برنامه درسی می باشد، تغییر داده اند.

پزشکی یکی از سخت ترین رشته هاست و سطح بالای مسئولیت را از ابتدا به آن ها تحمیل می کنند. اما آن ها نیاز به یک خروجی برای پرورش انرژی خلاق خود دارند. به غیر از فعالیت های فوق برنامه، کارآفرینی یک ابزار سازنده است که همزمان به رشد شخصی و حرفه ای شما می افزاید. داشتن یک ذهنیت کارآفرین بسیار مهم است.

دوره کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی

دکتر چودری عبدالرحمان، رئیس گروه دانشگاه Superior University ، که پرچمدار کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی است، این امر را نیاز جدی به منظور مشارکت این گروه در اقتصاد پاکستان می داند.

superior university

این واحد درسی، با تمرکز بر نیاز های پزشکی برنامه ریزی شده است. هدف این دوره، تولید کارآفرینان هوشمندانه تر است که قادر خواهند بود تا شرکت های بهداشت و درمان را با موفقیت مدیریت کنند. در این دوره، دانشجویان با مطالعه تحقیقاتی به منظور ایجاد ایده های بهتر و قابل اعتماد ترغیب شده اند.

اگر این امر در مورد تغییرات الگوی آموزش و پرورش در قالب درستی هدایت شود، دانشگاه Superior University از راه معرفی کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی به عنوان بخش مهمی از کلاس های خود، راه را برای مؤسسات آموزشی فراهم خواهد کرد. کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی یک راه منحصر به فرد و سازنده است تا دانشجویان را در عادت به شناخت، تجزیه و تحلیل و حل مشکلات در اطراف خود بپردازند.

خروجی دوره کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی

دوره کارآفرینی در خدمات بهداشتی و درمانی  تا کنون 44 استارت اپ را کشف کرده و افرادی را با مهارت های ارتباطی و مدیریتی برجسته تربیت کرده است.

مرکز توسعه کارآفرینی چادهری محمد اکرم (CMACED)  یک پلت فرم چند گانه برای ارائه ایده های استارت آپی است تا فرصت شغلی خود را افزایش دهد. دکتر سمیرا رحمان، ریاست دانشگاه Superior University و مدیر CMACED  نیاز به پرورش یک اندیشه کارآفرینی در دانشگاه را اعلام کرد. او معتقد است که تنها یک فرد هوشمند با یک ذهنیت کارآفرینانه می تواند آینده را فتح کند و در جامعه تغییر ایجاد کند.

Superior University

کالج پزشکی آزرا ناهید در حال حاضر تنها واحد پزشکی است که از این فرصت برای دانشجویان خود استفاده می کند؛ این کالج برای ایجاد کسب و کارهای زنده و بهره گیری از مهارت های علمی و کارآفرینی خود را از طریق بخشی از مرکز آموزشی توسعه کارآفرینی چودری محمد اکرم (CMACED )حمایت می کند.

Written by دبیر (بخش فارسی)

Leave a comment