به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر علی بدیعی رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حاشیه بهره برداری از این داروخانه گفت : داروخانه مدل آموزشی با افتتاح داروخانه مدل آموزشی ( PHARMACY SKILL LAB ) زیربنای ۲۰ مترمربع به منظور افزایشتوانمندسازی دانشجویان قبل از حضور در داروخانه، ایجاد شده است و محل مناسبی برای آشنایی و آموزش دانشجویان و ارتقای مهارت‌های عملی آن‌ها به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی‌های لازم جهت بهره برداری از این داروخانه آموزشی به منظور گذراندن بخشی از واحد‌های کارآموزی و کارورزی دانشجویان انجام شده است.

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : پیش بینی‌های لازم در بهره برداری از داروخانه مدل آموزشی PHARMACY SKILL LAB برای آشنایی و آموزش دانشجویان سایر رشته‌های پزشکی که به نحوی با دارو در ارتباط هستند، اندیشیده شده است.

بدیعی افزود: تلاش شده است در این داروخانه تمام اقلام دارویی موجود در کشور حتی دارو‌های گران قیمت و کمیاب و حتی دارو‌های یخچالی جهت آموزش در این مجموعه گرد آوری شود.

وی با بیان اینکه دارو‌های گیاهی، مکمل ها، شیر خشک و فرآورده‌های آرایشی- بهداشتی جهت آشنایی و آموزش دانشجویان در داروخانه مدل فراهم خواهد شد، ادامه داد: تجهیزات کمک آموزشی، کتب مرجع داروسازی و به روز‌ترین منابع الکترونیکی و وب سایت‌ها جهت استخراج اطلاعات دارویی از جمله امکانات موجود در داروخانه مدل به شمار می‌رود.

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت : همچنین داروخانه مدل مجهز به نرم افزار نسخهخوانی با قابلیت‌های آموزشی متعدد و ارتقاء مهارت نسخه خوانی می‌باشد.

Written by دبیر (بخش فارسی)

Leave a comment